چرا بازاریابی دیجیتال بعد از همه گیری کرونا اهمیت بیشتری پیدا می‌کند؟

بازاریابی دیجیتال در سال‌های اخیر با سرعت بالا در حال رشد است. اما احتمالاً همه گیری کرونا ویروس این روند را تسریع کرده و کاربرد آن را به سرعت گسترش می‌دهد.
دنیای بازاریابی در سال‌های اخیر به تدریج روندروبه رشدی داشته است و کسب و کارها در این شرایط خاص بیشتر از این روش برای فروش خود استفاده کرده اند.
تجربه شرکت‌های حقوقی SME تنها نمونه‌ای از چگونگی درک همه نوع شرکت‌ها از اهمیت بازاریابی دیجیتال است. در واقع، ممکن است در نظر گرفته شود که چنین پیشرفتی نتیجه اجتناب ناپذیری از دنیای روز به روز آنلاین است.
همه چیز از خرید کالاهای مصرفی گرفته تا بانکداری از طریق راه دور به طور فزاینده‌ای در دسترس قرار می‌گیرد، و به عنوان یک جمعیت جوان با بهره گیری از اینترنت به تدریج جایگزین روش‌های سنتی می‌شود.

تأثیر همه گیری کرونا

با این حال، این روند به سمت دیجیتالی شدن می‌تواند بیشتر و سریعتر به عنوان یک نتیجه مستقیم از بیماری همه گیر کرونا ویروس تسریع شود.
بحران شیوع ویروس کرونا علاوه بر تهدید گسترده و عمیقی که برای سلامت جامعه ایجاد کرده است، همه فعالیت‌های جمعی ازجمله فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی را نیز متأثر ساخته به نحوی که ابعاد همه‌گیری این بیماری و تبعات آن با همه بحران‌های پیشین قابل مقایسه نبوده و ضروری است آثار این موضوع بر حوزه های حیاتی و استراتژیکی  زیرساخت شریان اقتصادی است، مورد بررسی قرار گیرد و راهکارهایی برای مقابله با آثار خطرناک آن ارائه شود.

محتواهایی که به صورت هوشمندانه در زمانی مناسب تولید شده‌اند.

در حال حاضر کسب و کار ما باید به سمت مسائل هوشمندانه‌ای که به ویروس کرونا مربوط می‌شود، برود. منظور محتوای هوشمندانه، محتوایی است که اکنون خیلی از کسب و کار ها انجام می‌دهند:

خبری مبنی بر تایید حضور کرونا: پس از شروع بحران اکثر وب سایت‌ها با بنرها یا pop-up های بزرگی ورود و حضور کرونا را تایید کردند و به خوانندگان خود  آن را هشدار دادند که این مساله چه عواقب اجتماعی و اقتصادی خواهد داشت، بنابراین خوانندگان کلیک های بیشتری انجام دادند.

پاسخ به نگرانی‌های مشتری: کار جالبی که صاحبان کسب و کار ها می‌توانستند انجام دهند، توجه به نگرانی‌های مشتری‌ها بود و از طریق محتوای مناسب در شبکه‌های اجتماعی مردم را مشتاق به خود نگاه می‌داشت.

حفظ مشتری: این کاری است که از راه دور به سادگی قابل انجام است. کافی است از طریق چت آنلاین و یا دایرکت اینستاگرام با مشتریان خود در ارتباط باشید و تا جای ممکن نیازهای آن‌ها را برطرف کنید.

ارائه راه کارهایی برای حواس پرتی از مسائل ناراحت کننده: برای این کار بهتر است که دولت و افرادی که کسب و کار های بزرگ دارند تصمیم بگیرند که چطور می‌توان در سطح ملی، مردم را خوشحال کرد و برای آن‌ها راه کار‌هایی طراحی کرد که اوقاتی که در خانه هستند را خوش بگذرانند. مثلا فیلیمو می‌توانست بر روی اکانت های خود کد تخفیف بگذارد.

coid19

تاثیر ویروس کرونا و کسب و کارهای آنلاین (اینترنتی)، بهترین کسب و کار ها

کرونا و کسب و کار چه تاثیری روی هم دارند ؟ ویروس کرونا یکی از جدیدترین ویروس هایی است که در ماه های اخیر دنیای کسب و کار را تحت تاثیر قرار داده است و اقتصاد جهانی را دچار مشکل کرده است. مبارزه و شکست دادن این ویروس از مهم ترین اقدامات هر کشوری است. لذا هر فردی به اندازه توان و امکانات خود کارهای ضروری انجام می دهند و در کنار هم قرار گرفتند تا با انجام دادن اقداماتی سهمی در این مبارزه داشته باشند. از این رو برخی از این افراد اقدام به انجام کارهایی کرده اند تا بتوان با قرار دادن کرونا و کسب و کار کنار یکدیگر با موفقیت این شرایط بحرانی را بگذرانیم. یکی از مفیدترین و مثمر ثمرترین کارهایی که برخی از از افراد انجام داده اند کسب و کارهای اینترنتی است.

از آنجایی که دیگر امکان مراجعه افراد به فروشگاه ها و بازارها در این شرایط وجود ندارد لذا بخش عمده ای از مراجعات مردم به وب سایت ها و کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی است. این مساله سبب شده که امروزه کرونا و کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی رابطه تنگاتنگی با هم داشته باشند. در این شرایط مدیران و افرادی که در حوزه کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی مشغول به فعالیت هستند تمام سعی و تلاش خود را به کار گرفته اند تا علاوه بر ارائه کار و وظیفه اصلی خود که ارائه خدمات و سرویس دهی به مشتریان و مراجعه کنندگان بود اقدامات دیگری نیز در خصوص مسئولیت انسانی و اجتماعی خود نیز بردارند.

از جمله اقدامات ورود کرونا و کسب و کارهای آنلاین که در راستای مسئولیت انسانی و اجتماعی انجام داده اند می توان به تامین انواع کالاها اشاره نمودیم . وب سایت های اینترنتی بسیار کارآمد شده است چرا که امکان ارسال تمام کالاهای مورد نیاز در این شرایط را به تمام نقاط کشور امکان پذیر کرده است. در واقع کسب و کارهای اینترنتی در چنین شرایطی یکی از ضروری ترین امکانت موجود است چرا که امکان دسترسی افراد به کالاهای مورد نیاز را امکان پذیر کرده است. حتی برخی از کسب و کارهای اینترنتی معروف و شناخته شده تمام امکانات خود را برای اینکه بتوانند در این شرایط به مردم خدمت رسانی کنند.

کرونا و کسب و کار اینترنتی جایگزین

در حالی که به کسب و کارهای فیزیکی در بحران کرونا صدمات بسیار زیادی وارد شده است ولی فروشگاه­‌های اینترنتی که سرآمد تمام آنها در سراسر جهان وب‌سایت آمازون می‌باشد از محبوبیت بالاتری برخوردار شده اند. وب‌سایت دیجی کالا را می‌توان نسخه وطنی وب سایت قدرتمند آمازون بر شمرد به طوریکه در این بحران کرونا و کسب و کار به وجود آمده به این گونه وب‌سایت ها نه تنها کوچکترین لطمه ای وارد نشده بلکه به دلیل مزایای بالقوه آن از ترافیک فروش بسیار بالاتری نسبت به قبل برخوردار شده است.

کرونا و کسب و کار محافظت شده

کسب و کارهای اینترنتی که در قالب وب‌سایت ها، فروشگاه‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف در جامعه موجود هستند مزایای بسیار زیادی را برای کاربران به وجود آورده است و در شرایط کنونی جامعه بیش از پیش به اهمیت کسب و کارهای اینترنتی پی می‌برد.
مشاغل اینترنتی دارای مزایای زیادی هستند که از مهمترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • در کسب و کارهای اینترنتی نیازی به خروج از منزل نمی‌باشد و با چند کلیک ساده می‌توان از وب‌سایت های معتبر همچون دیجی کالا خرید خود را انجام داد و همین مورد باعث ماندن در خانه و حفاظت در برابر ویروس کرونا می‌شود.
  • یکی از راه‌های انتقال ویروس کرونا رد و بدل نمودن پول و یا استفاده از کارتخوان می‌باشد ولی در کسب و کارهای اینترنتی به دلیل پرداخت الکترونیکی از بروز این معضل نیز جلوگیری خواهد شد.
    بحران ناشی از کرونا و کسب و کار نشان داد که تمامی مشاغلی که به صورت فیزیکی در بازار مشغول به کسب درآمد هستند حتما بایستی به صورت اینترنتی هم فضای کسب و کار خود را ارتقاء دهند تا هم در شرایط عادی از سود بیشتری به وسیله خرید کاربران اینترنتی بهره مند گردند و همچنین در شرایطی بحرانی همچون شرایط کنونی بدون دغدغه بتوانند فعالیت خود را ادامه دهند.
    جهت ایجاد یک وب‌سایت فروشگاهی به راحتی می توان با استفاده از خدمات مشاوره کسب و کار و طراحی وب‌سایت فروشگاهی آنلاین توسط متخصصین این حوزه اقدام کرده و محصولات و خدمات خود را عرضه نماید.

منابع: digitalagencynetwork.com 

www.adamenfroy.com 

digital.com

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

نظر خود را به اشتراک بگذارید