بازاریابی وابسته چیست؟

کارآفرینان هوشمند که مشاغل پر رونقی دارند، می‌دانند که همیشه می‌توانند کارهای بیشتری برای رشد و توسعه آن کسب و کار انجام دهند. یکی از راه‌های رسیدن کارها به سطح بعدی، یافتن جریان متناوب درآمد است. این به معنای شروع یک کار تجاری دوم نیست، بلکه یافتن راه‌هایی برای تکمیل و توسعه کسب و کار شما با ارائه ارزش بیشتر به مشتریان و دنبال کنندگان است.
یکی از این کارها فعالیت در زمینه بازاریابی وابسته است. اگر شما در بازاریابی وابسته مشارکت نمی‌کنید، وقت آن است که از این جریان سودآور سود استفاده کنید.

بازاریابی وابسته چیست؟

بازاریابی وابسته فرآیندی است که در آن عرضه‌کننده‌ی یک کالا یا خدمات به عنوان مثال یک برند لوکس با دادن کمیسیون به شخص ثالث برای کالاهای خود بازاریابی انجام می‌دهد و مشتری جذب می‌کند.
به عبارت ساده‌تر، بازاریابی وابسته شامل مراجعه به یک محصول یا خدمات با به اشتراک گذاری آن در وبلاگ، سیستم عامل‌های رسانه‌های اجتماعی یا وب‌سایت است. شرکت‌های وابسته هر بار که شخصی از طریق پیوند منحصر به فرد در ارتباط با توصیه آنها اقدام به خرید یک کمیسیون می‌کنند.این فرصت می‌تواند با تأمین درآمد سالم، به بخش مهمی از تجارت شما تبدیل شود.
بازاریابی وابسته در تجارت الکترونیک به معنی دستیابی به نفوذ بیشتر در بازار از طریق وب‌سایت‌هایی است که گروه‌های خاصی از کاربران اینترنت را هدف قرار می‌دهند.
بازاریابی وابسته معرفی کالا و خدمات یک فروشنده به یک خریدار است. در بازاریابی وابسته شما از طریق سایت، ایمیل، رسانه‌های اجتماعی و غیره برای محصولات یک فروشنده مشتری جذب می‌کنید و در ازای هر مشتری سود را با فروشنده شریک می‌شوید.

بازاریابی وابسته چگونه کار می کند؟

اکثر کسب و کارهای برخطی که به فروش محصولات خود می‌پردازند از قبیل خرده فروشی‌ها ، فضاهای میزبان وب یا سایر خدمات ، معمولا یک برنامه وابسته را پیشنهاد می‌دهند در این صورت شما می‌توانید به سادگی در آن برنامه ثبت نام کنید و سپس لینک منحصر بفرد خود را جهت ردیابی دریافت نمایید.
برای شرکت در یک برنامه بازاریابی وابسته، باید این پنج قدم ساده را انجام دهید:

بازاریابی وابسته

مزایای بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته کم خطر است. از آنجا که هیچ هزینه‌ای برای پیوستن به برنامه‌های وابسته وجود ندارد، می‌توانید بدون هیچ سرمایه گذاری پیش رو، درآمد خود را با یک محصول یا خدمات وابسته تأسیس شده شروع کنید. بازاریابی وابسته همچنین می‌تواند درآمد نسبتاً منفعلی را از طریق کمیسیون ایجاد کند سناریوی ایده آل برای ایجاد پول. اگرچه در ابتدا باید برای ایجاد منابع ترافیکی وقت خود را سرمایه گذاری کنید، و پیوندهای معتبر ارائه دهید.
سرانجام، بازاریابی موفقیت آمیز وابسته این پتانسیل را فراهم می‌کند تا بدون استخدام کمک اضافی، میزان درآمد شما را بطور قابل توجهی مقیاس کند. شما می‌توانید محصولات جدید خود را به مخاطبان فعلی خود معرفی کنید و در حالی که کار موجود در زمینه تولید  و درآمد در پس زمینه ادامه می‌یابد، اقدام به ایجاد کمپین برای محصولات اضافی کنید.
قبل از اینکه خیلی هیجان زده شوید، بدانید که بازاریابی عالی وابسته به اعتماد ساخته‌شده است. اگرچه به نظر می‌رسد تعداد بی پایان محصولات یا خدمات برای تبلیغ وجود دارد، بهتر است فقط مواردی را که شما شخصاً از آنها استفاده می‌کنید یا توصیه می‌کنید برجسته کنید. حتی وقتی یک محصول شما را علاقه مند کند یا در یک سرگرمی موجود قرار داشته باشد، تبدیل شدن به یک بازاریاب عالی برای آن محصول کار زیادی می‌کند.

بازاریابی وابسته به موبایل

بازاریابی وابسته به تلفن همراه،ساده است.شما  لینک‌های وابسته‌ای که توسط صاحب محصول (تبلیغ کننده) ارائه شده است ، در برنامه تلفن همراه خود (اینستاگرام،تلگرام و …) به اشتراک می‌گذارید. تمام آنچه را که باید برای بازاریابی وابسته به موبایل در نظر داشته باشید این است که موجودی تبلیغات موبایل شما باید یک رابط کاربری کاربر پسند باشد.همچنین باید عملکردها و ابزارهای جدیدی برای ناوبری راحت از هر دستگاه تلفن همراه داشته باشید.با به روز رسانی های مداوم آشنا باشید. اگر این موارد را روی محصول تلفن همراه خود اعمال کنید ، می توانید به راحتی بازاریابی وابسته به موبایل را انجام دهید.

چندنکته درباره بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته

اکثر کسب و کارهای برخطی که به فروش محصولات خود می‌پردازند از قبیل خرده فروشی‌ها، فضاهای میزبان وب یا سایر خدمات، معمولا یک برنامه وابسته را پیشنهاد می‌دهند در این صورت شما می‌توانید به سادگی در آن برنامه ثبت نام کنید و سپس لینک منحصر بفرد خود را جهت ردیابی دریافت نمایید.

در واقع هر زمانی که مایل باشید در مورد محصولات آن‌ها در جایی مطلبی بنویسید، می‌توانید از این لینک اختصاصی، برای توصیه کردن و پیشنهاد دادن سایت آن شرکت استفاده کنید.

اگر هرکدام از خوانندگان مطالب شما، از سایت آن‌ها چیزی خریداری کنند ، شما مبلغی را به عنوان کمیسیون دریافت خواهید کرد. هر برنامه وابسته ، یک مجموعه TOS دارد.

به عنوان مثال ، بسیاری از این برنامه‌ها یک دوره 60 روزه را پیشنهاد می‌دهند که در این مدت اگر یک بازدیدکننده با استفاده از لینک وابسته شما به صفحه خرید از سایت وارد شود و تا 60 روز آینده از سایت شرکت خریدی انجام دهد، درصدی از فروش به شما تعلق خواهد گرفت.

نتیجه‌گیری:

همکاری در فروش یا همان بازاریابی وابسته  ، نوعی از مارکتینگ است تحت یک تاکتیک محبوب برای رسیدن به فروش بیشتر و درآمد آنلاین قابل توجه که به شدت هم برای صاحب برند و هم بازاریابان سودآور است در شرایطی که فرد سومی به عنوان همکار در فروش وارد عمل می‌شود.

در این روش بازاریابی, فروشنده تنها زمانی هزینه می‌کند که محصولاتش فروش برود و از طرف دیگر، بازاریاب‌ها، با معرفی محصولات درسایت خود یا هرجای دیگر ازجمله تالارهای گفتوگو ، درآمدهای خوبی کسب می‌کنند.

منابع:
shopify.com

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

نظر خود را به اشتراک بگذارید