اهمیت رسانه‌های اجتماعی در تجارت الکترونیک

در حالی که به دنبال جدیدترین ترفندها برای فروش در رسانه‌های اجتماعی می‌گشتم، به اطلاعات بسیار مهمی رسیدم که فکر می‌کردم باید به اشتراک بگذارم.

فروش در رسانه های اجتماعی به چه معنا است؟

فروش در رسانه‌های اجتماعی، به عنوان یک فروش اجتماعی نیز تعریف می‌شود، به این ترتیب که کسب و کار محصولات یا خدمات قابل عرضه خود را در سانه‌های اجتماعی در معرض دید مخاطبان قرار می‌دهند. بنابراین کسب و کار این امکان را برای مخاطب فراهم می‌نماید تا وی بتواند در بستر رسانه‌های اجتماعی نیز خرید خود را انجام دهد و لزومی برای مراجعه به وب سایت نداشته‌باشد. همین موضوع می‌تواند زمان خرید را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و فرآیند خرید را ساده‌تر نماید. البته بایستی در این زمینه متذکر شویم داشتن یک وب سایت مناسب می تواند به میزان قابل توجهی اعتماد مخاطب را جذب و وی را برای خرید ترغیب نماید.

فروش در رسانه‌های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی ابزاری قدرتمند برای بسیاری از وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک است،این فقط به این دلیل نیست که مخاطبان زیادی دارند.
در رسانه‌های اجتماعی، شما می‌توانید با مخاطبان و مشتریان وفادارتان بیشتر در ارتباط باشید، همانطور که غول ورزشی، نایک در رسانه‌های اجتماعی از طریق تیم بازاریاب خود با مشتریانش در ارتباط است.
راه موثری که می‌تواند حضور در رسانه‌های اجتماعی برای شما سودمند باشد، به این دلیل است که شما به طور خودکار توانایی فروش غیر مستقیم را بر روی رسانه اجتماعی مورد نظر خودتان پیاده‌کنید.
به عنوان مثال شما زمانی که صحبت فروش از طریق رسانه‌های اجتماعی مطرح می‌شود اولین موضوعی که به ذهن می‌آید این است که کدام یک از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در موقعیت جغرافیایی شما دارای بیشترین کاربر هستند. برای مثال شما اگر فعالیت کسب و کار خود را در آمریکای شمالی دارید به هیچ عنوان نباید فیس بوک را فراموش کنید، چرا که بیشترین کاربر را به خود اختصاص داده است. درصورتیکه اگر شما در ایران فعالیت کسب و کار دارید به هیچ عنوان نمی‌توانید اینستاگرام را نادیده بگیرید زیرا دارای بیشترین آمار تعداد کاربران است. می‌توانید فروشگاه اینترنتی خود را در اینستاگرام راه بیاندازید تا افراد به طور غیر مستقیم از آن خرید کنند. شبکه‌های اجتماعی می‌توانند ترافیک سایت شما را نیز افزایش دهند. شما می‌توانید محصولات خود را در تلگرام نیز به مخاطبانتان معرفی کنید همچنین این رسانه‌ها ابزارهایی را برای کاربران قرار داده‌اند که این امکان را می‌دهد تا مشتریان، محصولات شما و خریدهای اخیر خود را با دوستانشان به اشتراک بگذارند.

فروش در رسانه‌های اجتماعی

فعالیت در اینستاگرام

اینستاگرام پلتفرمی است که ۱۰۰% بر اساس تصویر و موبایل طراحی شده‌است. این بستر رسانه اجتماعی از ۱میلیارد کاربر عبور کرده‌است و ۸۰% از کاربران آن که از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده می‌کنند برای تصمیم خرید و حتی خرید محصول از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند.

اما چگونه در این بستر خرید انجام می‌شود؟

غالبا فروش در اینستاگرام از طریق ایجاد یک صفحه کسب و کار و تکمیل مشخصات و ارائه خدمات و محصولات به صورتی کامل و با استفاده از درج مشخصات تصاویر مناسب، دنبال کنندگانی که به صفحه اعتماد پیدا کرده‌اند و مواردی از این دست انجام می‌پذیرد.

بگذارید در زمینه نمونه‌های فروش در اینستاگرام کمی بیشتر صحبت کنیم

  1. تصاویری با کیفیت بالا و حرفه‌ای به مخاطبانتان ارائه دهید.
    اینستاگرام اصولا یک اپلیکیشن بر اساس ویژگ‌های بصری است. تصویر محصولات اولین چیزی است که مردم می‌بینند. به یاد داشته‌باشید شما می‌خواهید از طریق ارائه یک تصویر کالا یا خدمت به فروش برسانید. بنابراین بهترین راه این است که شما با یک استراتژی مناسب یک عکس با کیفیت بالا که ویژگی‌ها و مزیت محصول را با بالاترین کیفیت نشان می‌دهد را به نمایش بگذارید.
  2. یادتان باشد ایجاد نیاز موثرترین قدم در فروش است.
    حال چگونه باید آن را در اینستاگرام نشان‌دهیم. ساده است! از موقعیت‌های واقعی استفاده کنید.

شما در تصاویری که به اشتراک می‌گذارید بایستی به مخاطب این را نشان‌دهید که محصول شما می‌تواند چه نیازی از وی را رفع کند. تا جایی که می‌توانید این را ساده نشان دهید و قابل فهم و محصول خود را در مرحله بعدی نشان دهید.

فروش در اینستاگرام

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

نظر خود را به اشتراک بگذارید