نحوه نگه داشتن مشتری‌های ثابت و جذب مشتری در طول COVID 19

COVID 19 هم در زندگی بشر و هم در اقتصاد جهانی در مقیاس شگفت انگیز تأثیر گذاشته است. اوضاع از عدم اطمینان اشباع شده است، زیرا مدت زمان بیماری همه گیر ناشناخته است.
بنابراین جای تعجب آور نیست که بسیاری از مشاغل در طی این مدت نگران اهداف و فروش خود هستند. بدون روش‌های سنتی، در شبکه‌های شخصی، چگونه تجارت شما می‌تواند ارتباطات معنی دار و سودآوری برقرار کند؟
خوشبختانه، پس از گذر از بحران، هنوز هم می‌توانید خود را برای موفقیت آماده کنید. گرچه ممکن است در حال حاضر درآمدزایی سخت باشد، این وبلاگ چگونگی تولید و افزایش فروش را در میان همه گیری را بررسی می‌کند، تا شغل شما بتواند این شرایط بحرانی را پشت سر بگذارد.

روی پیام خود متمرکز شوید.

یک قدم عقب بردارید و پیام‌های خود را تا حد ممکن عینی نگاه کنید. به پیشنهاد خود بیاندیشید و در نظر بگیرید کدام یک از عناصر به احتمال زیاد در شرایط فعلی با مخاطبان شما طنین انداز می‌شوند. آیا لازم است برخی از قسمت‌های پیام رسانی خود را اصلاح یا متناسب کنید؟
در حال حاضر، مهم است که به مشتریان و چشم اندازهای خود و تا آنجا که ممکن است همدلی، ارائه دهید، در حالی که هنوز به صدای برند خود پایبند باشید و اطمینان حاصل کنید که پیام رسانی شما مثبت و شخصی است.
لحن و رویکردی که در این بازه زمانی برای ارتباط برقرار می‌کنید، بر میزان درک کسب و کار شما تأثیر می‌گذارد. انجام تنظیمات جزئی در پیام رسانی خود برای اطمینان از اینکه شما به نگرانی‌ها و نیازهای مخاطبان خود پاسخ می‌دهید می‌تواند مسیری طولانی را طی کند، نه تنها در حفظ مشتری فعلی شما بلکه در جذب افراد جدید.

خطوط ارتباطی را ادامه دهید.

اگر می‌خواهید مخاطبان خود را به عنوان یک منبع قابل اعتماد و ارزشمند مشاهده کنید، پس باید به‌طور یکپارچه با آن‌ها در ارتباط باشید. مقالات را به طور مرتب منتشر کنید و حضور فعال آنلاین را با محتوای جدیدی که در کانال‌های اجتماعی شما به اشتراک گذاشته شده است، حفظ کنید.
این به شما کمک می کند تا در ذهن مشتری‌های فعلی خود بمانید.
در این شرایط بیشتر افراد در خانه می‌مانند، استفاده از رسانه‌های اجتماعی در همه زمان‌ها زیاد است. این نشان می‌دهد مخاطب هدف شما نسبت به گذشته پذیرای فعالیت‌های آنلاین است و این باعث می‌شود پنجره‌ای از فرصت‌های ارتباطی شما باز شود.
برای پخش به روزرسانی‌ها، ارائه کمک و به اشتراک گذاری مطالب جدید، از رسانه‌های اجتماعی خود استفاده کنید.
همانند پیام رسانی، مطالبی که به اشتراک می‌گذارید باید متفکرانه، آموزشی و آموزنده باشد. این امر باید مرتبط و مفید باشد زیرا اگر مفید نباشد برای جذب مخاطب هیچ فایده‌ای ندارد.

بازاریابی خود را با شرایط فعلی مطابقت دهید.

مشاغل مختلف در سراسر جهان، کمپین‌های بازاریابی خود را اصلاح می‌کنند تا در شرایط فعلی قابل دسترسی و مرتبط تر باشند. این امر از بسیاری جهات قابل دستیابی است: از جمله خدمات اضافی، تخفیف و پیشنهادات یا ایجاد منابع آنلاین.
جالب اینجاست که تیم ما در یک کمپین اخیر از افزایش بارگیری مطالب در طول تعطیلات آخر هفته و عصرها خبر داده است. این نشان می‌دهد که مردم وقت بیشتری را به صورت آنلاین و خارج از ساعات کار استاندارد می‌گذرانند و این که آن‌ها آشکارا در جستجوی مطالب تازه و آموزنده هستند.
با کمی خلاقیت، می‌توان تلفات خود را به حداقل رساند و فرصت‌های جدیدی برای گرفتن مخاطب پیدا کرد. مخاطبان شما وقت خود را برای پیدا کردن محتوای جدید می‌گذارند، بنابراین به آن‌ها محتوا بدهید که ارزش افزوده و مناسب دارد. چنین محتوا می‌تواند شامل موارد زیر باشد:
1. کتابهای الکترونیکی
2.وبینارها (سمینارهای منتشر شده توسط اینترنت)
3.راهنماهای قابل بارگیری
4.آموزش آنلاین
5.وبلاگ‌ها
سازگار بودن با زمان‌ها و تصمیم گیری‌های استراتژیک برای تأمین اهداف جدید مهم است. به هر رویکردی که در این زمان برای بازاریابی در نظر بگیرید، مهم است که مخاطبان هدف خود را به این موضوع واقف کنید که در دسترس، عملیاتی و متمرکز هستید.

تهیه محتوا در شرایط کرونا

مکالمات تجاری جدید روز به روز در حال وقوع هستند به آنها بپیوندید.

فقط براساس لیست مشتری‌های ما، به نظر می‌رسد مشاغل فناوری هیچ نشانه‌ای از کندی را نشان نمی‌دهند. هر روز مکالمات تجاری جدیدی اتفاق می‌افتد و با استقبال خوبی روبرو می‌شوند. هر جا ممکن باشد، شرکت‌ها با پای خود عمل می‌کنند، با شرایط سازگار می‌شوند و به دنبال فرصت‌های جدید هستند.
با توجه به چشم اندازهای ارتباطی، ارزش دیدن استراتژی بازاریابی خود را دارید. به خاطر داشته باشید که تغییر نیازهای مخاطبان، نقاط درد و تنظیم کار از راه دور می‌تواند ارتباط شما را با مخاطبانتان افزایش دهد.
خطوط ارتباطی مداوم را حفظ کرده، در کانال‌های اجتماعی خود فعال باشید و استراتژی بازاریابی خود را برای جذب تبلیغات جدید هدایت کنید و تجارت خود را در انتهای دیگر قوی تر کنید.

منابع: digitalagencynetwork.com

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

نظر خود را به اشتراک بگذارید