چگونه در 7 مرحله با سئو موفق شویم؟

امروزه بیش از 50 درصد از کل بازدید وب‌سایت توسط جستجوی ارگانیک انجام می‌شود. این بیشتر از ترافیکی است که توسط تبلیغات پولی و شبکه‌های اجتماعی به طور یکجا به وجود می‌آید. مطمئناً، مانند بیشتر زمینه‌های بازاریابی دیجیتال، سئو برای تأثیرگذار بودن به استراتژی و فرایندهای خاص نیاز دارد. امروز، ما 7 مرحله را به اشتراک می‌گذاریم که شما می‌توانید هر ماه آن‌ها را دنبال کنید تا تلاش‌های خود را برای جستجوگرها بررسی کنید.

بر رقابت خود نظارت کنید.

مراقبت از رقابت، راهی مفید برای الهام گرفتن از مطالب جدید است. با مشاهده داده‌های رقابتی وب‌سایت مانند انواع محتوا، پیوندهای ورودی یا برنامه‌های انتشار، در کنار نوع محتوایی که برای رقبای شما کار می‌کند، می‌توانید نحوه تقویت تعامل در سایت خود را بهتر درک کنید.

نکته سریع: ابزاری مانند BuzzSumo به کاربران امکان می‌دهد بیشترین محتوای به اشتراک گذاشته شده اجتماعی را بر اساس  محبوبیت موضوع جستجو کنند. این بدان معنی است که شما می‌توانید عملکرد رقبای شما را به خوبی نشان دهید و همچنین رقابت جدید را شناسایی کنید.

در وب سایت خود خزش کنید.

خزیدن در وب‌سایت شما به شما در مورد هرگونه مشکلات احتمالی SEO، از جمله سرعت سایت، امنیت، لینک‌های خراب یا محتوایی که عملکرد خوبی ندارد، بینایی می‌دهد. پس از انجام این کار، گزارش شما لیستی از مواردی را ارائه می‌دهد که یا با SEO سازگار نیستند یا برای Google بهینه نشده اند. با استفاده از این داده‌ها، می‌توانید برنامه‌ای برای رفع مواردی که علامت گذاری شده اند تنظیم کنید و از عملکرد مطلوب سایت خود اطمینان حاصل کنید.
نکته سریع: اطمینان حاصل کنید که سایت شما برای موبایل مناسب است. شما سایتی می‌خواهید که سریع و پاسخگو باشد و انتظارات مشتری بالقوه را برآورده کند.

کلمات کلیدی خود را به روز کنید.

روش یافتن، تجزیه و تحلیل و استفاده از کلمات کلیدی مرتبط، بخشی اساسی از یک استراتژی موثر SEO است. کلمات کلیدی یک روش عالی برای دستیابی به افراد بیشتر با محتوای شما است، بنابراین ضروری است که از موارد مناسب برای صنعت خود استفاده کنید. همچنان که در بالای جستجوی کلمات کلیدی هستید، می‌تواند به شما در کشف روندهای جدید، طیف‌های ویژه و ایده‌های محتوا کمک کند.
نکته سریع: یک لیست اصلی از کلمات کلیدی ایجاد کنید که بسیار مناسب کسب و کار شما هستند.  همچنین، در شماره 1، به کلمات کلیدی مورد نظر رقبای خود نگاه کنید و ببینید آیا این می‌تواند استراتژی کلی شما را شکل دهد. Moz گزینه بسیار خوبی برای این کار است.

مطالب آینده را برنامه ریزی کنید.

برنامه ریزی زودهنگام مطالب یک تمرین ارزشمند است که به شما کمک می‌کند تقویم انتشاراتی شما را شکل داده و سئو سایت شما را بهبود بخشد. اطمینان حاصل کنید که محتوای مورد نظر شما متناسب با مخاطب مورد نظر شما باشد و انواع مختلفی از فرم‌های محتوا را در تقویم خود در نظر بگیرید. بررسی در هر ماه به شما کمک می‌کند در بالای روند اصلی بازار بمانید و به شما امکان می‌دهد محتوای ارزش افزوده ای ایجاد کنید که بازدید شما را به سایت خود سوق دهد.
نکته سریع: برای ماه آینده تقویم محتوا تهیه کنید و هر رویداد یا اخبار مربوط به صنعت را که می‌تواند ایجاد محتوای جدید را شکل دهد، وارد کنید.

پست‌های اخیر را بهینه کنید.

برخی از پست‌های وبلاگ در سایت شما همیشه عملکرد بهتری نسبت به دیگران دارند. خوشبختانه روش‌هایی برای بهبود آن‌ها وجود دارد. به روزرسانی مطالب برای مرتبط تر بودن، بهبود کلمات کلیدی یا افزودن پیوندهای ورودی و خروجی اضافی، همه مواردی است که می‌توانید برای تقویت پست‌های موجود و جابجایی بیشتر به سایت خود انجام دهید.
نکته سریع: هر یک از پست‌های وبلاگ شما باید حاوی حداقل یک لینک ورودی و یک لینک خروجی باشد.

بک لینک‌های خود را بررسی کنید.

با نظارت منظم بر پیوندهای ورودی خود، می‌توانید به سرعت هرگونه نگرانی را قبل از ایجاد مشکل شناسایی کنید. ابزارهای زیادی در دسترس است که گزارشی از سایت‌های لینک دهنده به سایت شما را فراهم می‌کند و به شما امکان می‌دهد پیوندهای با کیفیت پایین را که می تواند بر SEO شما تأثیر منفی بگذارد، تشخیص دهید.
نکته سریع: با هرکسی که می‌بینید در حال ارجاع دادن به عنوان یک بک لینک است، صحبت کنید. این فرصت‌ها امکان مکالمه را فراهم می‌کند و می‌تواند به صورت منظم به اشتراک گذاری لینک در بیاید، یا حداقل ارتباط شخصی تری با شخصی که محتوای شما را با ارزش می بیند به شما می‌دهد.

عملکرد کانال را اندازه گیری کنید.

به صفحات با بیشترین تغییرات مثبت و منفی در بازدید مراجعه کرده و دلیل وقوع این تغییرات را شناسایی کنید. این می‌تواند شامل بررسی ترافیک ارجاع، ترافیک اجتماعی، ترافیک مستقیم و کل کلمات کلیدی وب‌سایت شما باشد.
نکته سریع: هر ماه یک رکورد واضح از عملکرد کانال خود داشته باشید تا تشخیص پیشرفت آسان باشد. در گزارش خود شفاف باشید، موفقیت را جشن بگیرید، دلیل آن را بپرسید و در صورت مشاهده افت عملکرد، کنجکاو باشید.

این یک ماراتن است، نه یک سرعت

ممکن است حفظ سلامتی سایت و رعایت اصول صحیح جستجوگرها طاقت فرسا باشد. اما، با پیروی از نکات و فرآیندهای مورد بحث در بالا به طور منظم، می‌تواند هم قابل کنترل باشد و هم باعث افزایش دید کلی سایت و توانایی رتبه بندی در جستجو شود.
هنگامی که سئو به درستی اجرا شود، می‌تواند تأثیر قابل توجهی در میزان بازدید، تجربه کاربر، آگاهی از برند و فروش داشته باشد. بنابراین، با اختصاص هر روز در دفتر خاطرات خود برای برخی از تعمیرات اساسی SEO، از بهینه ماندن وب‌سایت خود اطمینان حاصل کنید. پشیمان نخواهید شد.

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

نظر خود را به اشتراک بگذارید