نحوه ایجاد یک کمپین تبلیغاتی موفق در Google

بازاریابی موتورهای جستجو فرآیند دستیابی به ترافیک و دید از موتورهای جستجو از طریق لیست‌های جستجوی پولی است. چند پلتفرم تبلیغاتی پرداخت شده برای مشاغل وجود دارد، با این حال، گوگل محبوب ترین موتور جستجو است، با بیش از 3.5 میلیارد جستجو در روز.
وقتی افراد به Google می‌روند دنبال چیز خاصی می‌گردند. این بدان معنی است که آنها قصد خرید یک محصول یا خدمات را دارند.

کمپین تبلیغاتی Google چیست؟

Google Ads برنامه‌ای است که برای قرار دادن تبلیغات در صفحات نتایج جستجوی Google استفاده می‌شود. Adwords سکوی اصلی تبلیغات برای هر کلیک (PPC) است.
شکل بهتری از بازاریابی موتورهای جستجو وجود ندارد. شرکت‌های کوچک می‌توانند با Google Ads رتبه بالاتری کسب کنند. این گزینه‌ها بسیاری از گزینه‌های هدف گذاری را برای تعریف افرادی که برندهای شما را تبلیغ می‌کند ارائه می‌دهد.

جزئیات در کلیک هستند.

Google بر روی تبلیغات شما حساب می‌کند و برای هر کلیک شما را شارژ می‌کند. آنها همچنین برداشت‌ها را شمارش می‌کنند، این عددی است که به شما می‌گوید چند بار آگهی تبلیغاتی در هنگام جستجو برای آن کلمه کلیدی نشان داده شده است.
اگر کلیک‌ها را بر اساس برداشت‌ها تقسیم کنید، کلیک را از طریق نرخ (CTR) دریافت می‌کنید. CTR درصد کاربرانی را نشان می‌دهد که از صفحه شما در صفحه شما تبلیغ می‌کنند. این مهم است که بدانید زیرا به شما می‌گوید که کدام تبلیغات موفق هستند و کدام یک نیستند.

منطقه جغرافیایی خود را تعریف کنید.

هنگامی که می‌توانید تبلیغات Google خود را تنظیم کنید، می‌توانید مکانی را که می‌خواهید تبلیغ شما ظاهر شود، تعیین کنید. برای یک مشاغل محلی که مکان مشخصی دارد، این بسیار مهم است.
اگر شما یک فروشگاه اینترنتی هستید، ممکن است نگران محدودیت‌های جغرافیایی هستید با این حال، به مشتریان فعلی خود نگاه کنید و بدانید که در کجا زندگی می‌کنند. به کاربران خود توجه کنید و ببینید در کدام منطقه زندگی می‌کنند. با این کار می‌توانید در هزینه تبلیغات صرفه جویی کنید و به نتیجه برسید.

کلمات کلیدی

هنگام انتخاب کلمات کلیدی این نکته را به خاطر بسپارید که در مقابل سایر شرکت‌ها برای همین مخاطبان رقابت می‌کنید. همچنین، به کلمات کلیدی فکر کنید که به افرادی که آماده خرید هستند برسد. هرچه خاص تر باشید، جستجوی مبتنی بر هدف شما بیشتر نشان می‌دهد.

نکته ی مهم: تنوع داشته باشید!
مهم است که به نکته توجه کنید که کل سایت شما رنکی را برای کلمات کلیدی به همراه نمی‌آورد بلکه این صفحات هستند که رنک شما را افزایش می‌دهند. اگر توجه کرده باشد صفحه‌ی اصلی سایت‌ها و برندهای مشهور رنک بسیار خوبی در بیشتر کلمات کلیدی دارند ولی برای بیشتر سایت‌ها اینگونه نیست. بیشتر ترافیک ارگانیک وارده به سایت از طریق صفحه‌هایی به جز صفحه اصلی سایت هستند. به همین دلیل غنی کردن سایت و صفحات شما با کلمات کلیدی پر ارزش بسیار مهم است.

مطالب محتوا

بازاریابی محتوا هنگام ایجاد Google Ads بسیار مهم است. این نسخه نیاز به ترغیب خریداران بالقوه برای خرید دارد. برای هر آگهی باید یک عنوان و توضیحی ایجاد کنید.
عنوان – عناوین به 3 بخش با 30 کاراکتر تقسیم می شوند. شما نیاز به یک مجموعه دقیق و دقیق از کلمات دارید.
توضیحات – شما برای توصیف اول 90 کاراکتر دریافت می‌کنید. این بهترین مکان برای برجسته کردن مزایا است.
محتوا در تبلیغات پادشاه است و با Google Ads نیز یکسان است. اطمینان حاصل کنید که املای شما به خصوص در مورد کلمات کلیدی دارای نقطه‌ای است. همچنین اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی در محتوا حس می‌کنند و فقط در آنها پر نمی‌شوند.

منابع:
digitalagencynetwork.com

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

نظر خود را به اشتراک بگذارید