چگونه می‌توان بازاریابی سنتی را با استراتژی بازاریابی دیجیتال خود ترکیب کرد؟

هرگز نباید فراموش کنید که مردم هنوز تلویزیون تماشا می‌کنند، روزنامه می‌خوانند، کوپن جمع‌آوری می‌کنند و در خیابان آگهی و تراکت می‌گیرند. پس می‌توان گفت همه در فضای آنلاین حضور ندارند. این دلیلی است که نشان می‌دهد چرا گاهی این روش‌های بازاریابی سنتی است که نرخ‌های تبدیل بزرگ‌تری از کاربر به مشتری را ایجاد می‌کند.

چرا باید روابط عمومی سنتی را با بازاریابی دیجیتال ترکیب کنید؟

منظر بازاریابی دیجیتال همیشه در حال تغییر است. از آنجا که موتورهای جستجوگر توجه و رتبه بندی SERP موردنیاز را برای مشاغل دشوارتر می‌کنند،برندهای دیجیتالی باید استراتژی خود را محور کنند.
ترکیب روابط عمومی با استراتژی بازاریابی دیجیتال، دستیابی و موفقیت شما را به عنوان یک تجارت گسترش می‌دهد. این امر به شما کمک می‌کند تا به افراد و ناشران بیشتری دسترسی پیدا کنید، باعث افزایش درآمد و ادراک برند خود شوید.
دو نوع PR متمایز وجود دارد:
سنتی و دیجیتال. در حالی که آن‌ها مشابه هستند و اهداف مشترکی دارند، آن‌ها روش‌های مختلفی برای دستیابی به آن اهداف دارند. در نتیجه، مهم است که تمایز قائل شویم بین PR سنتی و PR دیجیتال.
روابط عمومی PR شامل روابط و مدیریت مطبوعات است که به کانال‌هایی مانند مطبوعات چاپی، انتشارات چاپی، رادیو و البته تلویزیون متمرکز است.
روابط عمومی دیجیتال به روابط مطبوعاتی که از طریق وسایل دیجیتال انجام می‌شود، اشاره دارد: رسانه‌های اجتماعی، وب سایت‌ها، وبلاگ‌ها، همکاری‌های تأثیرگذار، مراکز ویدیویی و غیره.
در مقابل، استراتژی‌های بازاریابی سنتی و روابط عمومی دیجیتال کاملاً متفاوت است. اما آن‌ها در واقع روش‌های مشترکی دارند که می‌توانند با یکدیگر همکاری کنند تا به شما در دستیابی به اهداف خود کمک کنند.
به عنوان مثال، بخش اصلی بازاریابی دیجیتال پیوندها است. بک لینک‌های ارزشمند با SEO خوب مساوی هستند، و راهی برای پیروزی در این پیوندها هستند.
اما در مورد روابط عمومی سنتی چطور؟ خوب، یک هدف یا روابط عمومی این است که مطالبی را عنوان کنید که درک برند را به مشتریان شما تقویت می‌کند. بازاریابی دیجیتال از بازاریابی محتوا استفاده می‌کند تا به شما اجازه دهد این مطالب را از طریق کانال‌های متعلق به وبلاگ‌های خود در سایت خود بازگو کنید.

روابط عمومی دیجیتال و سنتی

چگونه می‌توانید روابط عمومی سنتی را در استراتژی بازاریابی دیجیتال موجود خود ادغام کنید؟

روش‌های بیشماری برای ادغام روابط عمومی سنتی با بازاریابی دیجیتال وجود دارد. در اینجا فقط چند نمونه از چگونگی دستیابی به این هدف برای نمایندگی خود آورده شده است.
روابط عمومی PR معمولاً با ایجاد ارتباط با روزنامه نگاران درصدد است از پوشش مثبت برند استفاده کند.
اما رسانه‌های اجتماعی به طور فزاینده‌ای خود منبع خبری می‌شوند. در نتیجه، متخصصان روابط عمومی به جای استفاده از روزنامه نگاران سنتی (چاپ، تلویزیون، رادیو و غیره) از تأثیرگذار به دنبال آن هستند.
آن‌ها قابل اعتماد و معتبر هستند و به همین ترتیب تیم‌های بازاریابی دیجیتال روشی ارزشمند برای ارتباط با مخاطبان و تقویت ادراک برند ارائه می‌دهند.
اینفلوئنسرها در حال حاضر پایه اصلی استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال برای هل دادن محصولات و خدمات هستند. تیم‌های دیجیتالی با ارتباط با تأثیرگذاری خود، می‌توانند ارزش و ادراک برند را به معامله افزایش دهند.

اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها

اطلاعیه‌های مطبوعاتی بنیادی است که روابط عمومی سنتی بر اساس آن بنا شده است. این بیانیه‌ها که به طور سنتی برای شکل گیری اصلی یک خبر به خبرنگاران صادر می‌شود، بطور خلاصه اخبار مهم برند را منتقل می‌کنند.
اما با انتشار اطلاعیه‌های مطبوعاتی در کانال‌های بازاریابی دیجیتال متعلق به وبلاگ، سایت اجتماعی و ایمیل خود، می‌توانید اخبار کسب و کار و به روزرسانی‌های مطبوعاتی را مستقیماً در اختیار مخاطبان مورد نظر خود قرار دهید. به این ترتیب، شما روزنامه نگاران را دور می‌زنید و مستقیم به مصرف کننده می‌رسید.

تبلیغ رویدادها در شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی رویدادی فرصتی برای شخصیت دادن به برندتان و ارتباط مشتریان‌تان با افراد پشت آن فراهم می‌کند. با فرض این موضوع، اصلا جای تعجب نیست که ۷۹ درصد بازاریابان ایالات متحده با استفاده از بازاریابی رویدادی، فروش خود را انجام می‌دهند. امروزه، با پیشرفت تکنولوژی، نگرش ما برای این تکنیک بازاریابی سنتی به شدت تغییر کرده است. به‌منظور رفع نیازهای کاربران اینترنتی، بازاریابی رویدادی به شدت با چشم‌انداز دیجیتال تطبیق داده شده است. برای مثال، رسانه‌های اجتماعی نقشی اساسی در تبلیغ رویدادها ایفا می‌کنند و در عین حال، بازاریابان را قادر می‌سازند تا موفقیت کل رویداد را پیگیری و دنبال کنند. آنچه نیاز دارید بدانید این است که ترکیب رسانه‌های اجتماعی با استراتژی‌های بازاریابی رویداد شما یک فرآیند پیچیده است و این در حالی است که هر دوی رویکردهای آفلاین و آنلاین را انتخاب کنید. در اینجا برخی از این رویکردها را آورده‌ایم.

• یک طرح ارتقای رسانه‌های اجتماعی درست و دقیق تدوین کنید.

• صفحات رویداد مجزا در شبکه‌های اجتماعی که مخاطب هدف‌ شما از آنها استفاده می‌کند، ایجاد کنید.

• یک هشتگ متحد برای اشتراک در همه شبکه‌های اجتماعی ایجاد و دنبال‌کنندگان خود را به اشتراک آن تشویق کنید.

• محتوای مرتبط با رویداد مانند ویدئوها و تصاویر را به اشتراک بگذارید.

• کمپین آفلاین در رسانه‌های اجتماعی ایجاد کنید. به عنوان مثال، از هشتگ رسمی این رویداد در پوسترها، دعوت‌ها، بلیت‌ها و آگهی‌های خیابانی که برای تبلیغ رویداد توزیع می‌کنید، استفاده کنید.

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

نتیجه:

بازاریابی سنتی و بازاریابی دیجیتال ممکن است دو الگوی مختلف باشند، اما اهداف یکسانی دارند: پوشش نام تجاری، درک و ارزش. نکات بالا را دنبال کنید و این دو را با هم برای یک استراتژی منسجم ترکیب کنید که به شما و مشتریانتان در رسیدن به اهداف تجاری شما در سال 2020 کمک می کند.

منابع: digitalagencynetwork.com

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

نظر خود را به اشتراک بگذارید