چند بار باید لینک‌های وبلاگ خود را به روز کنید؟

بک لینک‌ها بخش مهمی از وبلاگ نویسی هستند، اما غالباً مسئله بروزرسانی آن‌ها  مورد غفلت واقع می‌شود.
معدود بازاریابان تردید دارند که اهمیت بازاریابی با محتوای خوب و نوشتن وبلاگ‌ها یکی از ویژگی‌های اصلی محتوای ارگانیک وب است. درست است، بعضی اوقات  محتوای آنها را مرده اعلام می‌شود، اما آن‌ها معمولاً در تلاش هستند تا راه حل‌های بازاریابی ‘جایگزین’ خود را بفروشند.
به همین ترتیب، نویسندگان محتوا همچنین با اهمیت اطمینان از وبلاگ‌های خود از بهترین سئو و عناصر آشنا هستند.
کلمات کلیدی عالی
مطالب مرتبط
تصاویر خوب
فیلم‌های مناسب
از عناصر مهم در سئو هستند.

چرا بک لینک مهم است؟

علاوه بر همه این موارد، البته، شما باید بک لینک نیز در نظر بگیرید. با انتخاب خوب، این‌ها می‌توانند اقتدار زیادی به دست آورند و رتبه  شما را بالاتر برود.
خوب نیست اگر نویسندگان از این موارد غفلت کنند. البته؛ به خوبی شناخته شده است که آن‌ها می‌توانند تفاوت مثبتی ایجاد کنند، چیزی که مهم است تفاوت بین صفحه یک و صفحه دو از رتبه‌های Google تفاوت بین شب و روز باشد.
با این حال، یک سوال اساسی که می‌توان به راحتی از آن غافل شد، این است که چقدر باید پیوندها را به روز کنید؟
دلیل اول این است که گاهی اوقات وبلاگ‌ها و مقاله‌ها را نمی‌توان در کل نادیده گرفت. آنچه که در سال گذشته نوشته شده و دارای صفحه یک رتبه بندی بود، به طرز شگفت انگیزی بهینه و مرتبط می‌شد، ممکن است به سمت پایین حرکت کند. این اتفاق نه فقط به دلیل نمایش محتوای دیگر، بلکه به دلیل قدرت و اهمیت آن کاهش یافته است.
نیازی به گفتن نیست که چنین مقاله‌ای برای بهینه سازی به هر روشی به روز شده است که یکی از این بک لینک‌ها خواهد بود.

خطرات مربوط به بک لینک‌های قدیمی چیست؟

 • عدم بروزرسانی بک لینک‌ها طیف وسیعی از مشکلات و خطرات را با خود به همراه می‌آورد، همه این‌ها برای SEO شما مضر است.
 • اقتدار آن‌ها با کاهش ارتباط معاصر کاهش می‌یابد.
 • برخی از بک‌لینک‌ها ممکن است شکسته شده باشند.
 • فرصت‌های اضافه کردن لینک‌های جدید و بهتر از دست رفته است.از دست دادن قدرت چیزی است که قطعاً نباید از آن غافل شد. مانند وبلاگی که محتوا را در آن جاسازی کرده‌اید، یک بک لینک ممکن است به شرایطی که تغییر کرده است اشاره کند، و محتوای آن را منسوخ یا نامربوط می‌کند. اگر پیش بینی کنید که چگونه یک تحول خاص آشکار می شود و معلوم می‌شود که اشتباه است، برای اقتدار قطعه شما کاری نخواهد کرد.
  علاوه بر این، هر چه مقاله با لینک مجدد بیشتر باشد، تأثیر مثبت آن در رتبه بندی شما بیشتر خواهد بود.

چرا لینک بد خبر بد است؟

بک لینک‌های سمی و شکسته می‌توانند تأثیر ویژه‌ای داشته باشند.

 • هرکسی که روی چنین پیوندهایی کلیک کند و متوجه شود که کار نمی‌کند، سریعاً حذف می‌شود و میزان افت سایت را افزایش می‌دهد.
 • چنین تجربیاتی باعث می‌شود بازدید کنندگان شما بسیار کمتر از قبل بازگردند.
 • به شهرت شما آسیب می‌رسد.
  نیازی به گفتن نیست، موتورهای جستجو در این مورد گام برمی‌دارند و شما به خاطر آن مجازات می‌شوید.

اگر به اندازه کافی صبر کنید، متوجه می‌شوید که آیا مشکلات بک لینک وجود دارد یا خیر. با این حال، این اتفاق می‌افتد که توسط موتورهای جستجو جریمه شوید یا ابزارهای تحلیلی شما پیوندهای بد را تشخیص دهند. اما با رعایت پیش فرض، می‌توانید مسائل را زودتر متوجه کنید و تأثیر منفی را کاهش دهید.

چه موقع باید پیوندهای خود را بررسی کنید؟

تمام موارد ذکر شده حاکی از آن است که برای اطمینان از عملکرد آن‌ها، به طور مرتب می‌توانید بک لینک‌ها را بررسی کنید. البته، معنی ندارد که این کار را هر هفته انجام دهیم، اما مطمئناً باید این کار را هر چند ماه انجام دهید.
شایان ذکر است که ممکن است بیش از یک دلیل وجود بک لینک کار نکند.
1.بک لینک ممکن است خراب شده باشد.
2.بک لینک ممکن است نقص فنی داشته باشد.
3.ممکن است URL اشتباهی وارد کرده باشید.
اگر مورد دوم باشد، می‌تواند مستقیماً به هم وصل شود. اما اگر پیوند به صفحه یا مقاله‌ای باشد که دیگر در دسترس نیست، نیاز به تعویض دارد.

همانطور که گفته شد، هرچه پیوندی جدیدتر باشد، بیشتر برای رده بندی نمره می‌گیرد و احتمالاً چیزی به وضوح از تاریخ خارج نشده است (مانند ارجاعات به یک رویداد آینده در زمان نوشتن که متعاقباً گذشت).

بهترین قانون برای اعمال هنگام نوشتن وبلاگ، اطمینان از هرگونه بک لینک است که کمتر از یک سال در آن قرار دارد. با این حال، حفظ این قانون به طور مؤثر، به معنای هر چند ماه است که باید به مقاله خود برگردید و بررسی کنید که پیوندهای شما به روز نشده است یا خیر.
این کار می‌تواند در حین انجام کلی بررسی وبلاگ‌های شما انجام شود. دقیقاً همانطور که ممکن است شما یک وبلاگ را برای حذف و جایگزین کردن بخش‌های منسوخ شده از متن به روز کنید تا مقاله شما به روز شود، بنابراین چنین بررسی‌هایی می‌تواند به بررسی لینک‌دهنده‌های شما اضافه شود.

چه مواردی را باید جایگزین بک‌لینک‌های قدیمی کرد؟

سه روش ممکن برای جایگزینی لینک‌های قدیمی وجود دارد.
1.به دنبال معادل آن باشید مانند؛ مقاله مشابه اما جدیدتر
2.با در نظر گرفتن شرایط تغییر یافته و یا اطلاعات جدید، مقاله قدیمی را با چیزی در همان موضوع اما متفاوت جایگزین کنید.
3.پیوند را از آن متن پایین بگیرید و یک بک‌لینک کاملاً متفاوت را در جای دیگری در مقاله قرار دهید. این امر ممکن است بهترین راهکار باشد در صورتی که مجبور باشید اساساً کل مقاله را به روز کنید.

نکته کلیدی:

نکته کلیدی که باید به خاطر داشته باشید اینست که با تازه کردن وبلاگ‌های قدیمی خود، هدف اصلی این است که آن‌ها را بهبود ببخشید تا جایی که آن‌ها در رتبه بندی موتور جستجوی شما به یک دارایی خوب برای شما تبدیل می‌شوند.
به همین دلیل، مهم است که بک لینک‌های خود را به عنوان بخشی از یک کل بیشتر در نظر بگیرید. به روزرسانی یا جایگزینی آن‌ها یک پیشرفت جداگانه نیست، بلکه چیزی است که باید با یک پیشرفت کلی مقاله همراه باشد که می‌تواند از چند ترفند کوچک تا نوشتن مقاله اساسی باشد.
با انجام این کار، بک گراندهای خود را به عنوان یک بخش اصلی تبدیل خواهید کرد، و اطمینان حاصل کنید که محتوای شما تازه، معتبر و مهمتر از همه بهینه شده است.

منابع:digitalagancynetwork.com

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

نظر خود را به اشتراک بگذارید