استراتژی‌های موثر رسانه‌های اجتماعی برای برندسازی

رسانه‌های اجتماعی پل اساسی بین مشاغل و مخاطبانشان را فراهم می‌کند. این بستری است که مشاغل و بازاریابان و مصرف کننده بر این باورند که برای اعتماد به نفس برند بسیار مهم است.
کاربران رسانه‌های اجتماعی از 3.8 میلیارد علامت گذر کرده‌اند که وقتی فکر می‌کنید 4.5 میلیون کاربرفعال اینترنتی در سراسر جهان وجود دارد، قابل توجه است.
با ایجاد حضور پررنگ برند در رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید به مخاطبان گسترده تری دسترسی پیدا کنید و فروش خود را بهبود بخشید.

برندینگ چیست؟

برندسازی خیلی بیشتر از یک آرم و یک شرکت چند میلیارد دلاری است. منظور از یک برند این است که چگونه مردم محصول، خدمات، تجارت شما، حتی شما را به عنوان یک شخص، درک می‌کنند. هدف از برند تجاری این است که اطمینان حاصل کنیم که خدمات شما همان چیزی است که شما می‌خواهید مردم داشته باشند. حتی اگر شما به طور فعال مارکتینگ خود را بازاریابی نکنید، این درک همچنان وجود خواهد داشت.

اهداف برند

هنگام شروع استراتژی برندسازی رسانه‌های اجتماعی، اولین نکته تعیین اهداف برندهای شما است. شما برای دستیابی به چه چیزی تلاش می‌کنید؟ رایج ترین آنها:

چگونه برندسازی کنیم؟

برندسازی رسانه‌های اجتماعی

نیازی نیست در هر بستر رسانه اجتماعی باشید. مخاطب مورد نظر خود را در آن مکان پیدا کنید و تلاش‌های خود را در آنجا متمرکز کنید. انجام یک کار عالی در یک سکوی قدرتمندتر از انجام کمی در مورد همه آنها است. اگر وقت کافی برای بودجه ندارید، از یکی شروع کنید و تمام زمان موجود خود را به آن اختصاص دهید. پس از موفقیت در یک بستر سپس یادگیری خود را در مواقع دیگر به سیستم عامل‌های اجتماعی دیگر اعمال کنید.

موارد سازگاری

در سیستم عامل‌های رسانه‌های اجتماعی سازگار باشید. اگر به طور مداوم و مرتب مطلب ارسال نمی‌کنید، قابل مشاهده نیستید.
ساخت یک برند یک شبه اتفاق نمی افتد.  با گذاشتن وقت و فداکاری برند شما شکل می‌گیرد.
نمایه برند شما در سراسر Facebook، Instagram، Twitter، Google، LinkedIn، وبلاگ شرکت شما و سایر نقاط باید یکپارچه و مطابق با هویت برند شما باشد. اگرچه ممکن است محتوا به دلیل جمعیتی که در هر سیستم عامل وجود دارد متفاوت باشد، اما هنوز هم باید یکدست باشد. مهمترین چیز این است که اطمینان حاصل کنید که پروفایل‌های شما یک موضوع مشترک دارد که مردم آن را به عنوان برند شما تشخیص می‌دهند.

صدای برند و استایل آن

محصول یا خدمات شما، به علاوه جمعیتی مخاطبان هدف، صدا و سبک یک مارک را در رسانه‌های اجتماعی مشخص می‌کند. بر اساس هدف خود، شما قادر خواهید بود بدانید چه جذابیتی برای مخاطبان و نوع لحنی که برند شما می‌تواند در آن برقرار کند وجود دارد.
مشخص کنید، دلیل اصلی نام تجاری شما در رسانه‌های اجتماعی، آموزش یا سرگرمی چیست. در بیشتر موارد، می‌تواند ترکیبی از این دو باشد. شما می‌خواهید که رسانه‌های اجتماعی شما دارای اطلاعات باشند، اما همچنین می‌دانید که برخی سرگرمی‌ها به اوج علاقه و جذب مخاطبان شما کمک می‌کند.
هنگامی که این تصمیمات را گرفتید، یک راهنمای سبک را کنار هم قرار دهید تا بتواند برای هر کسی در شرکت که از طرف نام تجاری صحبت می‌کند، یک مرجع باشد. همچنین شامل واژگان، اصطلاحات برجسته و ویژگی‌های شخصیتی باشد.

نام تجاری ویژوال

برند شما باید شامل عناصر مارک تجاری بصری باشد. شما می‌خواهید همان رنگ‌ها و فونت‌ها را در تصاویر، گرافیک‌ها و فیلم‌های خود منعکس کنید. هنگامی که یک ویدئو منتشر می‌شود، آیا فونت‌های متن شبیه به مواردی است که برای تصویر برجسته شده از پست وبلاگ خود استفاده می‌کنید؟
با گذشت زمان، مشتریان ثابت شما  پست‌ها را مشاهده می‌کنند و بدون دیدن آرم مارک تجاری یا نشانگر رسانه‌های اجتماعی، از وقتی که یک پست از طرف شما است، تشخیص می‌دهند. این نوع شناخت برند هدف نهایی تلاش‌های شما در زمینه برندسازی در رسانه‌های اجتماعی است.
قالب‌های گرافیکی را برای همان نوع اعلام ایجاد کنید. نه تنها آنها یکسان به نظر می‌رسند بلکه هنگام ارسال نیز موجب صرفه جویی در وقت می‌شوند.

گفتگوهایی در رسانه‌های اجتماعی انجام دهید.

با برقراری ارتباط با مشتریان با مکالمه، تعامل بر روی نیازهای آن‌ها متمرکز شوید. از تبلیغ محصولات یا خدمات خودداری کنید. اطلاعاتی بدهید، به نظرات ودایرکت‌ها پاسخ دهید. مردم می‌خواهند به برندی اعتماد کنند که برای آن‌ها ارزش قائل باشد.

استوری

مردم عاشق یک استوری‌های خوب هستند. ارسال استوری‌های مناس و گاهی ارائه نظر سنجی در آن تأثیر قدرتمندی دارد و باعث می‌شود آن‌ها استوری را به ایده و تجربه خود تبدیل کنند. این تجربه شخصی را در مورد شرکت یا مشتریانی که عاشق برند هستند، به آن‌ها می‌دهد.

تأثیر را مشاهده کنید.
رسانه‌های اجتماعی بیش از ابزاری برای برندسازی است، روشی برای ایستادگی موثر و نگه داشتن مشتریان درگیر و علاقه‌مند کردن مخاطبان به برند است.
اجرای استراتژی‌های رسیدن به اهداف می‌تواند بعضاً دشوارترین بخش استراتژی برندسازی رسانه های اجتماعی باشد. با این حال، با برخی برنامه ریزی ها و سازگاری، تأثیر هم در رسانه های اجتماعی، نرخ کلیک و فروش را خواهید دید. مارک شما به اهداف خود خواهد رسید!

منابع: digitalagancynetwork.com

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

نظر خود را به اشتراک بگذارید