استراتژی‌های موثر برای جذب مشتری

راهبردهای ایجاد مشتریانی بالقوه را می‌توان برنامه‌ای تعریف کرد که چطور می‌توان از طریق تبلیغات، مشتریان را به کسب و کار خود جذب کرد.
استراتژی استفاده از آگهی‌ها یک ستون اساسی برای تجارت آنلاین است که در آن بازدیدکنندگان می‌توانند به مشتری تبدیل شوند.
امروزه جذب مشتری یک کار مهم برای بازاریاب‌های دیجیتال است زیرا بسیاری از مشاغل به ایده‌های نوینی برای جذب مشتری نیاز دارند. استرتژی‌های ایجاد جذب مشتری، شامل تکنیک‌هایی است که باعث افزایش فروش و شناخته‌شدن کسب و کار شما می‌شوند.
در این بخش ما مهمترین استراتژ‌های جذب مشتری را برای کسب و کارها و سایر علاقه‌مندان ارائه می‌دهیم که شامل موارد زیر می‌باشد:

وب‌سایت خود را بهینه کنید

برای داشتن یک رویکرد جامع برای جذب مشتری، عاقلانه است که از همان ابتدا از وب‌سایت خود شروع کنید.
از آنجایی که وب‌سایت شما جایی است که ترافیک شما به آن هدایت می‌شود، باید به‌درستی از نحوه عملکرد آن آگاه باشید.
رفع خطاهای بارگیری، سریع‌تر کردن سرعت وب‌سایت و ایجاد یک رابط کاربری مفید، برخی از عواملی هستند که منجر به جذب مشتری می‌شوند. شما همچنین صفحه‌خود را باید برای SEO بهینه کنید تا رتبه خود را در نتایج جستجوی گوگل بالا ببرید.

وب‌سایت شما باید سازگار با هر دستگاهی باشد.

از آنجا که وب‌سایت شما هویت دیجیتالی شماست، باید در دسترس همه نوع دستگاهی باشد زیرا امروزه افراد با تلفن همراه خود بیشتر از بقیه‌ی دستگاه‌های دیجیتالی فعالیت می‌کنند پس این افراد می‌توانند ترافیک بیشتری برای سایت شما ایجاد کنند. پس اگر وب‌سایت شما واکنش‌گرا نباشد، قطعا مشتریان جدیدی را از دست خواهید داد. ضروری است که وب‌سایت خود را برای یک تجربه خوب در دستگاه‌های تلفن همراه بهینه کنید. کاری که می‌توانید انجام هید این است که یک اسکن کامل از وب‌سایت داشته‌باشید و مناطقی که نیازی به واکنش‌گرا بودن نسبت به موبایل نیست را پیدا کنید بعد از دستیابی به این قسمت‌ها، طراح و توسعه دهنده وب‌سایت شما می‌تواند یک وب‌سایت پاسخگو را برای دستگاه‌های تلفن همراه طراحی کند. یک وب‌سایتی که نسبت به موبایل واکنش خوبی ارائه می‌دهد، کاربران بیشتری را به خود جذب می‌کند. همچنین یک اپلیکیشن موبایل، یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای به دست آوردن ترافیک بیشتر است. طراحی یک اپلیکیشن خوب موبایل می‌تواند برای جذب مشتری موثر باشد.با این وجود شما باید دلایل مناسبی برای بارگیری اپلیکیشن به کاربران خود ارائه‌دهید.

Programming

به طور منظم در رسانه‌های اجتماعی پست ارسال کنید.

امروزه با وجود تلفن‌های هوشمند، اهمیت رسانه‌های احتماعی را نمی‌توان انکارکرد. هنگامی که به‌طور مداوم توسط کاربران مورد استفاده قرارمی‌گیرند. برای داشتن کاربران وفادار، باید محتواهایی را به اشترک بگذارید که ارزشمند باشند و کاربر بتواند از آن اطلاعات مورد نیاز را دریافت‌کنند.
اما سوالی که پیش می‌آید این است که کدام یک از شبکه‌های اجتماعی می‌تواند در جذب مشتری موثر باشد؟ اینستاگرام یکی از شبکه‌های پرمخاطبی است که شما می‌توانید در این شبکه محصولات خود را تبلیغ کرده و حتی با وبلاگ‌نویسان در تماس باشید تا کاربران بیشتری برای خود جذب کنید.
استفاده از روش‌های جدید، برای فعالیت در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند مفید باشد. از آنچه که پادکست‌ها در این اواخر محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند، با ضبط و به اشتراک‌گذاری پادکست‌ها می‌توانید منبع اصلی دیگری برای فعالیت در رسانه‌های اجتماعی داشته‌باشید.

social media

شخصی سازی کنید.

از طریق تجارت خود، می‌توانید با خواسته‌های مختلف مخاطبان خود در ارتباط باشید. بنابراین اگر میخواهیدترافیک بیشتری جذب کنید، باید شخصی کنید. شناسایی خواسته‌ها و نیازهای مختلف کاربران و ارضای آن‌ها از طریق محتواهای مناسب می‌تواند به جذب بیشتر مشتری کمک‌کند. همچنین شما می‌توانید وب‌سایت خود را به‌گونه‌ای بهبود ببخشید که نیازهای خاص مخاطبان خود را برطرف سازید.
اگر شما رابطه خوبی با مشتریان خود داشته‌باشید، می‌توانید از طریق آن‌ها مشتریان جدیدتری را جذب نمایید.

ارائه تخفیف‌های ویژه

ارائه محصولات، خدمات یا تخفیف‌های مناسب راهی قدرتمند برای جذب مشتری است. شما به‌راحتی می‌توانید با ارائه یک تخفیف  به موقع به‌عنوان یک برگ برنده، کاربران را به مشتری تبدیل کنید.
آموزش‌هاو محصولات رایگان، می‌تواند کاربرانی را که هنوز علاقه‌مند به خرید نیستند را به کسب و کار شما جذب نمایند.
برای اینکه پیشنهاد شما به اندازه کافی وسوسه کننده باشد، کاربران شما باید ارزش پیشنهاد شما را بفهمند، چه یک تخفیف ویژه، آموزش رایگان یا محصول رایگان باشد. با ایجاد پیشنهادهای انحصاری و محدود، می‌توانید از طریق مشتریان فعلی خود افراد جدیدتری را جذب کنید.

برنامه‌ای هدفمند پیشرو داشته باشید و اهداف خود را کنترل وتنظیم کنید.

شما باید اهداف خود را برای دستیابی به مشتریان جدید تعیین کنید و از طریق روش‌های ارائه شده این کار را انجام دهید. 
جذب مشتریانی جدید به حسابرسی کنترل نیاز دارد تا بفهمیم کدام استراژی‌ها بهتر کمک می‌کنند و چگونه می‌توانند آینده کاری شما را بهبود بخشند.

روش‌های بازاریابی آنلاین

منابع:
digitalagencynetwork.com

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

نظر خود را به اشتراک بگذارید