تولید محتوا بخش مهمی از بازاریابی دیجیتال است.

یک استراتژی بازاریابی قوی از بسیاری از مؤلفه‌های مختلف ساخته شده است. از رسانه‌های اجتماعی گرفته تا موتورهای جستجو، دشوار است که بدانید واقعاً برای جذب مخاطبان خود به کجا نیاز دارید. در حالی که فعالیت در هر بخش از استراتژی بازاریابی دیجیتال برای ارتقاء مؤثر تجارت و کسب و کار به صورت آنلاین مهم است، برخی از عناصر بسیار مهم‌تر از سایرین خواهند بود.

به عنوان مثال، محتوایی که شما ایجاد می‌کنید مهم است که مهمترین بخش از تلاش‌های بازاریابی دیجیتال شما باشد. محتوا نه تنها به شما در ایجاد اعتماد و ارتباط با مخاطبان هدف کمک می‌کند، بلکه به عنوان سوخت برای سایر روش‌های بازاریابی نیز عمل می‌کند. این پایه‌ای است که شما تجارت خود را به صورت آنلاین ترویج می‌کنید.

راه‌های کلیدی در تولید محتوا:

محتوا مخاطب شما را آموزش می‌دهد.

آموزش اولین قدم است که مشتری بالقوه هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه یک محصول یا خدمات مناسب برای آن‌ها باشد، برمی‌دارد. قبل از اینکه بتوانند انتخاب کنند، باید گزینه‌های موجود برای آنها را کاملاً درک کنند. این بدان معناست که شما باید محتوا داشته باشید که مخاطب را به درستی که می‌توانید ارائه دهید، آموزش دهید.
محتوای آموزشی به طور معمول به صورت پست‌های وبلاگ، صفحات محصول، صفحه اصلی و صفحات درباره شرکت شما شکل می‌گیرد. با این حال، این همچنین ممکن است شامل آموزش‌ها، بررسی‌ها و سایر مطالب باشد که منابع مورد نیاز خود را برای تصمیم گیری در مورد خرید در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. محتوای آموزشی باید بر آموزش مخاطبان هدف شما بیشتر در مورد شغل و پیشنهادات شما متمرکز شود.
برای آموزش مخاطبان خود از طریق محتوایی که ایجاد می‌کنید، می‌توانید روی سؤالاتی که ممکن است وجود داشته باشد، تمرکز کنید. هنگام پرداختن به مخاطب مورد نظر خود، در نظر بگیرید که چه مشکلی را برای حل آن‌ها و چگونه محصولات یا خدمات شما می‌توانند آن مسائل را برطرف کنند. محتوای آموزشی شما باید روی راه حل‌هایی که ارائه می‌دهید متمرکز شود تا نیازهای مخاطبان را برطرف کند.

تولید محتوا

SEO سوخت محتوا.

موتورهای جستجو تقریباً در هر زمانی که کسی سؤالی داشته باشد، مراجعه به منابع هستند. این بدان معنی است که بهینه‌سازی محتوای شما برای نمایش در جستجوهای مربوطه می‌تواند در جذب موارد جدید به وب‌سایت شما کمک کند. با این حال، برای سوختن به استراتژی بهینه سازی موتور جستجو (SEO)، باید محتوای قوی داشته باشید.
جستجوگرها حول مکان قرار دادن کلمات کلیدی، بک لینک‌ها و بازدید کنندگان وب‌سایت می‌چرخد ​​و محتوای شما به شما امکان می‌دهد صفحات وب ایجاد کنید که به هر یک از این مؤلفه‌ها سوخت می‌دهد. بدون محتوا، دیگر جایی برای قرار دادن کلمات کلیدی خود ندارید، هیچ صفحه‌ای برای خواندن بازدید کنندگان خود ندارید و هیچ اطلاعاتی برای وب‌سایت‌های دیگر برای پیوند دادن به آن ندارید. با این حال، اگر شما مطالب بسیار جذاب و متنوعی را ایجاد می‌کنید که مخاطب مورد علاقه شما از آن لذت می‌برد، متوجه خواهید شد که رسیدن به صدر لیست نتایج موتورهای جستجو کار سختی نیست.
تولید محتوا و سئو همیشه باید دست به دست هم دهند. هنگامی که خوانندگان خود را اول از همه مورد توجه قرار می‌دهید، قادر خواهید بود محتوایی خلق کنید که ارزش مشخصی را برای مخاطبان شما فراهم کند. اگر مخاطب هدف شما به شدت با مطالبی که ایجاد می‌کنید درگیر شوید، استراتژی SEO شما بسیار موفق تر خواهد بود.

seo

محتوا در رسانه‌های اجتماعی.

سیستم عامل رسانه‌های اجتماعی شما یکی از بهترین راه‌های ارتباط با مخاطبان هدف شما است. به عنوان ابزاری قدرتمند برای برقراری روابط واقعی با مشتری خود، رسانه‌های اجتماعی مسیر مستقیمی را برای برقراری مکالمه، دریافت بازخورد و فشار دادن مسیرهای جدید به وب‌سایت شما فراهم می‌کنند. با این حال، این همه به ایجاد محتوای قوی دامن زده می‌شود.
محتوای شما به شما امکان می‌دهد مکالمات رسانه‌های اجتماعی خود را عمیق تر انجام دهید. این به شما کمک می‌کند تا ارتباط بهتری با مخاطبان هدف خود برقرار کنید. به علاوه، می‌توانید بازدید کنندگان بیشتری را نیز برای وب‌سایت خود بدست آورید، جایی که می‌توانید اطلاعات آنها را جمع آوری کرده و از آن‌ها برای فروش استفاده کنید.
استراتژی رسانه‌های اجتماعی شما باید از مطالبی استفاده کند که ارزش بالایی را برای مخاطبان هدف شما فراهم کند، اگرچه محتوا برای ایجاد اتصالات قوی بسیار مهم است، باید به یاد داشته باشید که مخاطبان شما می خواهند اطلاعاتی را که نیاز دارند از آن دریافت کنند.

تولید محتوا در رسانه‌های اجتماعی

محتوا باعث ایجاد بک لینک می‌شود.

بک لینک یا پیوندهای یک وب‌سایت خارجی به محتوای شما، بخش مهمی از ورود ترافیک جدید به سایت شما هستند. بک‌لینک به سایت شما کمک می‌کند تا بازدید کننده‌های مقاله یا وب سایت دیگری را ترغیب کند تا از طریق آن کلیک کنند و درباره شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.
البته، هنگامی که محتوای شما حاوی ایده‌ها، نظرات و یا اطلاعاتی است که ارزش به اشتراک گذاری دارد،بازخوردهای خوب دریافت خواهید کرد. اگر در حال ایجاد محتوای متوسط ​​هستید یا اطلاعاتی را به راحتی پخش می کنید که مخاطبان شما بتوانند در جای دیگری  پیدا کنند، به‌راحتی نمی‌توانید ترافیک بدست آورید. این بدان معناست که شما برای جلب توجه و برقراری ارتباط آنلاین، مشکل سخت تری خواهید داشت.
بک لینک‌ها، می‌توانند در استراتژی سئو شما نیز نقش داشته باشند. آنها به Google و سایر موتورهای جستجو نشان می‌دهند که شما محتوایی را ایجاد می‌کنید که ارزش توصیه کردن را دارند. هرچه بک لینک بیشتری داشته باشید، موتور جستجوگر قدرت بیشتری برای تصدی صفحه شما خواهد داشت.
برای گرفتن بک لینک، باید از منحصر به فرد بودن مباحث خود اطمینان حاصل کنید. اگرچه ممکن است مطالب مشابهی از قبل بصورت آنلاین موجود باشداما شما می‌توانید تغییرات ریزی در آن ایجاد کنید.
با تمرکز فقط روی ایجاد محتوای با کیفیت بالا، می‌توانید تعداد بک لینک‌های خود را نیز افزایش دهید. این شامل توسعه سخت‌تر برای ایجاد قطعاتی مانند اینفوگرافیک یا فیلم است. از آنجا که آنها تلاش بیشتری برای ایجاد می‌کنند، سایت‌های دیگر نیز احتمالاً تولید آنها را نیز کاهش می‌دهند، در عوض آنها می‌توانند به محتوای شما پیوند دهند.

back-link

نتیجه:

محتوای شما اساس استراتژی بازاریابی دیجیتال شماست. بدون آن، شما می‌خواهید برای جلب توجه موردنیاز برای جمع آوری هدایت و تبدیل آنها به مشتریان با هزینه، تلاش کنید. با این وجود، وقتی مطالب خوبی را ایجاد می‌کنید، در سایر اقدامات بازاریابی دیجیتال خود موفق تر خواهید بود.
بیایید چهار دلیل اصلی مهم بودن محتوا برای استراتژی کلی بازاریابی شما را یادآوری کنیم:
1.محتوا به مخاطب می آموزد تا تصمیمات دقیق تری هنگام خرید بگیرد.
2.محتوا، سوخت موتورهای جستجو است و به شما در جذب مخاطب بیشتر از طریق موتورهای جستجو کمک می‌کند.
3.محتوا را می‌توان برای ارتقاء استراتژی رسانه اجتماعی خود به اشتراک گذاشت.
4.با محتوای عالی می‌توانید سایر سایت‌ها را به پیوند دادن به وب‌سایت خود ترغیب کنید.

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

نظر خود را به اشتراک بگذارید