6 نکته برای ایجاد محتوای تعاملی برای مخاطبان خود در رسانه‌های اجتماعی

وقت آن رسیده است که بازاریابان بدانند که اگر به درستی با مخاطبان خود تعامل نداشته‌باشند، در بازی رسانه‌های اجتماعی عقب می‌مانند.
برای رونق بخشیدن به مشاغل خود در رسانه‌های اجتماعی، فقط به صحبت کردن در مورد نام تجاری شما نیاز دارد. این 3.8 میلیارد کاربر فعال، وقت خود را آنلاین نمی‌گذرانند تا از مطالب تمایز نیافته‌ای عبور کنند که به سختی با آن‌ها صحبت می‌کند. و اگر فقط تبلیغات یک طرفه می‌کنید، در بین این حجم از مطالبی که هست ممکن اسن گم شوید.
با اینکه توجه مردم به طور مداوم در حال کاهش است، رقابت برای بازاریابان به طور پی در پی در حال افزایش است که تنها محتوای تعاملی می‌تواند فرصتی برای جلب توجه مخاطبان را در خود داشته باشند.
با نگاهی به تاریخچه رسانه‌های اجتماعی مشاغل، کاملاً واضح است که محتوای تعاملی بهتر با کاربران درگیر می‌شود.
خوب، همچنین دلایل مهمی وجود دارد که مشاغل بتوانند به ساخت مطالب تعاملی اعتماد کنند.
بیایید یکی یکی از آنها عبور کنیم.
با ارائه محتوای با کیفیت شما به نکات مهمی دسترسی پیدا می‌کنید:

تولید محتوا در رسانه های اجتماعی

با دلایل کافی برای ارائه ارزش منحصر به فرد برای کاربران خود، من مطمئن هستم که باید منتظر شروع کار با محتوای تعاملی باشید.
چگونه با ایجاد محتوای تعاملی شروع کنیم؟

یک استراتژی درست کنید.

برای اینکه نتوانید محتوای استاتیک ایجاد کنید، به یک استراتژی کاملاً کاربردی نیاز دارید تا توجه کاربران خود را جلب کنید. امروزه، رسانه‌های اجتماعی از محتوای برند اشباع شده اند و برای برجسته کردن، باید با ذکر نوع محتواهایی که می‌خواهید در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، شروع کنید.‌
توجه به چگونگی کمک به هر نوع محتوا به مخاطب می‌تواند در بعضی مواقع دچار مشکل شود و در صورت بروز چنین اتفاقی، به نوبه خود به مشکل برسید. با لیست کردن مزایایی که کاربران می‌خواهید از محتوای برند شما بدست آورند، شروع کرده و سپس با ارائه راهکاری در تأمین مزایای مشابه خود پیش بروید.

بگذارید ابزارها به شما کمک کنند.

خوب، دنیای دیجیتال هر آنچه را که می‌خواهید به عنوان یک تجارت در رسانه‌های اجتماعی بخواهید، دارد. اما قبل از آن، شما باید فقط به خواندن محتوای رسانه‌های اجتماعی خود فراتر بروید.
تولید محتوا را شروع کنید و در صورت لزوم از ابزارهایی مانند Adobe Spark، Canva، Fotor و غیره استفاده کنید تا محتوای تعاملی را برای سیستم عامل‌های مربوطه ایجاد کنید. علاوه بر این، شما همچنین می‌توانید با استفاده از پیام‌رسان‌ها با مخاطبان بالقوه خود در ارتباط باشید. دنیایی که 93٪ از بازاریابان قبول کردند که محتوای تعاملی در آموزش خریداران خود مؤثر است، از دست رفتن حتی یک فرصت واحد نیز ضرر است. برای بهتر شدن در استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای منافع تجاری، ابزارهای بی شماری برای کمک به شما در همین زمینه وجود دارد.
اکنون که یک استراتژی به خوبی برنامه ریزی شده دارید، باید قدمی در جهت ارائه یک تجربه تعاملی در رسانه‌های اجتماعی بردارید. دنیای رسانه‌های اجتماعی با سرعت زیادی در حال پیشرفت است و برای جلب هنر محتوای تعاملی، کسب و کارها باید توجه مخاطبان هدف خود را به خود جلب کنند.

بهترین نکات برای ایجاد محتوای تعاملی در رسانه‌های اجتماعی

محتوا را با مخاطب خود مطابقت دهید.

قبل از اینکه مستقیماً در ایجاد محتوا حرکت کنید، مدتی وقت بگذارید و از خودتان چند سوال بپرسید مانند:
شغل من در رسانه‌های اجتماعی در چه نوع مخاطبی فعالیت می‌کند؟
برای مخاطبان که در میان برنامه ‌ای شلوغ خود به سرعت در حال پیمایش هستند، اینفوگرافیک می‌تواند بهترین روش برای ارائه مطالب بیشتر در زمان کمتری باشد. از طرف دیگر، اگر محصول شما از نظر زیبایی شناسی جذاب باشد، گرفتن تصاویر / فیلم‌ها یا حتی GIF ها می تواند یک انتخاب عالی باشد.
در حالی که 82٪ از مصرف کنندگان دیجیتال از خواندن وبلاگ‌های شغلی لذت می‌برند، در صورت استفاده از مطالب مربوطه، می‌تواند یک نکته عالی باشد. خوب، هیچ تعریفی درمورد این که در کجا کار می‌کند وجود دارد، بنابراین می‌توانید فقط حرکت و شروع به آزمایش کنید.
اگر مطمئن نیستید که چه نوع مخاطبی را در اختیار دارید، برای ایجاد آزمون‌ها و نظرسنجی‌هایی که می‌تواند مخاطبان مورد نظر شما را مورد علاقه خود قرار دهد، سرمایه گذاری کنید. این می‌تواند به شما کمک کند تا مخاطبان خود را از کجا بدست آورید.

تعامل با اینفوگرافیک

اینفوگرافیک‌ها در چهار سال گذشته بیشترین افزایش مصرف را در بین بازاریابان داشته اند. اما با رقابت پرشکوه، تجارت شما نیاز به ایجاد اینفوگرافیک تعاملی دارد.
اگر هنوز هم گیج هستید، فقط روی ایجاد یک اینفوگرافیک تمرکز کنید که بتواند کاربر را از پیمایش متوقف کند و می‌تواند پاسخی را از طرف آن‌ها القا کند. این زمانی است که می‌دانید محتوای شما با مخاطبانتان در تعامل است.
کوکا کولا، یکی از بزرگترین و موفق ترین شرکتهای نوشیدنی، سفر به توسعه محصول و آرم خود را از طریق اینفوگرافیک نشان می دهد که بشکه ای از اطلاعات را در کوتاه ترین شکل ارتباط برقرار می کند.

کوکاکولا

با فیلم‌ها ارتباط برقرار کنید.

فیلم‌ها به عنوان تعاملی‌ترین محتوا در رسانه‌های اجتماعی شناخته می‌شوند و استفاده از آن هر روز در حال افزایش است. در حقیقت، فیلم‌ها بیشترین محتوای مورد نیاز در رسانه‌های اجتماعی هستند که در مورد پتانسیل موجود برای مشاغل صحبت می‌کنند.
در خلال ایجاد محتوای ویدئویی، تعداد کمی از آمارها به صورت شجاعانه ذکر شده است، یعنی افراد 1.5 برابر بیشتر از تماشای فیلم در تلفن‌های همراه خود استفاده می‌کنند. این اطلاعات به شما نیاز دارد تا فیلم‌ها را با تلفن همراه دوستانه تر کنید تا با استفاده بالقوه از مخاطب به تلفن همراه خود برسید.

انجام نظرسنجی‌ها

مخاطبان رسانه‌های اجتماعی شما مانند هر انسان دیگری است و هیچ وقت نمی‌توان جلوی شناختن آن‌ها را گرفت. نظرسنجی‌ها با چندین هدف انجام می‌شود، مانند آشنایی با مخاطبان یا افکار آن‌ها در مورد محصول یا خدمات شما. همچنین می‌تواند شما را با بینش‌های ارزشمندی که معمولاً از طریق تحلیل رسانه‌های اجتماعی در دسترس نیست، به شما آموزش دهد.
با توجه به قدیمی ترین شکل محتوای تعاملی، نظرسنجی‌ها در طول زمان برای چندین کسب و کار موفقیت آمیز بوده است. نظرسنجی‌ها معمولاً از یک سؤال تشکیل شده در حالی که نظرسنجی‌ها امروزه شکل مفصل تری به خود گرفته است. با تفکیک از مشاغل به تجارت، می‌توانید داده‌های شخص واقعی را از رویکردهای مختلف به روش نظرسنجی بدست آورید.

دنبال کنندگان خود را برجسته کنید.

این اصطلاح یعنی چی؟
یکی از آسان‌ترین و در عین حال قدرتمندترین راه برای ایجاد محتوای تعاملی در رسانه‌های اجتماعی، نمایش هواداران خود است.
ثابت شده است که تگ کردن کاربران می‌تواند به لایک و اظهار نظر بیشتر کمک کند. چرا؟ هنگامی که پیروان خود را به بخشی از استوری خود تبدیل می‌کنید، نه تنها افراد احساس ارزش می‌کنند، بلکه سایر پیروان بالقوه (و مشتریان) نیز آن را به عنوان یک سیگنال اعتماد درک می‌کنند که آن‌ها را ترغیب می‌کند تا از شما در رسانه‌های اجتماعی پیروی کنند.
اما اگر بودجه لازم برای تولید توصیفات ویدئویی را ندارید یا مشتری‌های شما درگیر نقش اصلی فیلم‌های شما نیستند، می‌توانید به مشتری‌های خود مراجعه کرده و از آن‌ها بخواهید نقل قول‌های خود را به اشتراک بگذارند.

جمع بندی:

بازاریابی محتوای تعاملی برای مدت طولانی در دنیای بازاریابی وجود دارد و برای ماندن در اینجاست. و با داشتن نظریه و ابزارهای صحیح موجود، ایجاد محتوای تعاملی نباید انکار شود.
بهبازاریابی خود بپردازید و با محتوای تعاملی از طریق مخاطبان خود حرکت کنید. بهترین بخش در مورد محتوای تعاملی در رسانه‌های اجتماعی این است که وقت کمتری را صرف می‌کند، سرگرم کننده است و می‌تواند توجه کاربر را در همان جا و بعد از آن جلب کند.

منابع:digitalagancynetwork.com

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

نظر خود را به اشتراک بگذارید