5 ویژگی ضروری که هر وب‌سایت تجارت الکترونیکی نیاز به داشتن آنها دارد.

در دنیای دیجیتال امروز، وب‌سایت‌های تجارت الکترونیکی چیز غیرمعمولی نیستند. انواع مشاغل بزرگ و کوچک به منظور افزایش درآمد و دسترسی به طیف وسیع تری از مشتریان وارد تجارت الکترونیکی شده اند.

با این حال، همه وب‌سایت‌ها برابر نیستند و یک دلیل خاص برای آن وجود دارد. صادقانه بگویم، ویژگی‌های خاصی وجود دارد که هر وب‌سایت تجارت الکترونیکی برای ایجاد یک نشانه لازم است. این‌ها ابزاری هستند که نه تنها می‌توانند به افزایش بازدید و فروش شما کمک کنند بلکه می‌توانند بر درک مشتری از شرکت شما به طور کلی تأثیر بگذارند. در حقیقت، اگر وب‌سایت شما از این ویژگی‌های مفید به خوبی استفاده نکند، می‌تواند در معرض آسیب جدی قرار گیرد.
مشتریان ممکن است ناگهانی از شما فاصله بگیرند و اگر وب‌سایت شما انتظارات آن‌ها را برآورده نکند ممکن است تمایلی به استفاده از آن‌ نداشته باشند. متأسفانه، این می‌تواند منجر به کاهش بازدید و فروش زیاد از دست رفته و باعث کاهش تجارت الکترونیکی شما شود.

یک سایت موبایل دوستانه

جهان بیشتر و بیشتر در اطراف دستگاه‌های مختلف تلفن همراه متمرکز می شود و وب‌ساتی که تلفن همراه آن دوستانه نباشد به سادگی از بقیه عقب است. اکثر مصرف کنندگان نوعی دستگاه تلفن همراه را به عنوان بخشی از زندگی روزمره خود دارند و از آن‌ها استفاده می‌کنند. در نتیجه، آن‌ها همچنین در درجه اول از راحتی و دسترسی به دستگاه تلفن همراه خود گشت و گذار و خرید می‌کنند. به نظر می‌رسد خرید از طریق رایانه یکی از گذشته ها باشد زیرا اکنون و آینده بر روی تلفن همراه متمرکز است.

امنیت

امنیت چیزی است که هر فرد برای آن ارزش قائل است. خواه در خانه باشد یا در دنیا، مردم دوست دارند احساس امنیت و امنیت کنند. البته وب‌سایت‌ها به هیچ وجه از این قاعده مستثنی نیستند. اگر هر چیزی وجود داشته باشد، به ویژه برای وب‌سایتهای تجارت الکترونیک صادق است. به طور خلاصه، وب‌سایت شما در حال فروش چیزی است، بنابراین استفاده از آن برای مشتریان شما ایمن است.
هر وب‌سایتی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود، به خصوص در مورد اطلاعات مهم، برای مشتریان ایمن نیست. آدرس، شماره کارت و نام همه مواردی است که مشتری انتظار دارد هنگام وارد شدن به یک معامله در هر سایتی از امنیت برخوردار شود. متأسفانه همیشه برای هر وب‌سایتی اینگونه نیست. اطلاعات مشتریان می‌تواند در وب‌سایت‌های ناامن به سرقت ببرود، چیزی که همیشه تأثیر بدی در کسب و کار شما خواهد داشت.
امنیت سایبری برای وب‌سایت کسب و کارها

تبلیغات

پیشنهادات ویژه و تبلیغات ابزاری فوق العاده مفید برای جذب بازدید به وب‌سایت و تجارت الکترونیکی شما و تبدیل آن به فروش هستند. غالباً، مشاغل از شبکه‌های اجتماعی، ایمیل، پیام‌های متنی و حتی عنوان وب‌سایت‌های خود به عنوان روش‌هایی برای اطلاع مشتریان در مورد تبلیغات در حال انجام استفاده می‌کنند. این یک روش موثر برای افزایش بازدید و فروش با تلاش بسیار کم است.

وقتی مشاغلی تبلیغاتی را در عنوان وب‌سایت خود قرار می‌دهد، به همه کسانی که از آن بازدید می‌کنند اطلاع می‌دهند که نوعی فروش یا پیشنهاد ویژه در جریان است. این به مشتریان بالقوه انگیزه می‌دهد تا در مواقعی که ممکن است نداشته باشند به مرور بپردازند و بیشتر از همه منجر به افزایش فروش می‌شود. اگر وب‌سایت شما بتواند مشتریان را بیشتر روی آن نگه دارد، به احتمال زیاد آن مشتریان خرید می‌کنند.
تبلیغات عامل رشد کسب و کارها

وب سایت کاربر پسند

وقتی صحبت از هر نوع وب‌سایتی می‌شود، سهولت استفاده بسیار مهم است. با این حال، این برای هر نوع وب‌سایت تجارت الکترونیکی صد چندان صحت دارد. واقعیت این است که مشتریان برای وب‌سایتی ارزش قائل هستند که نه تنها خدمات مفیدی را ارائه می‌دهد، بلکه استفاده و پیمایش آن نیز آسان است. از نظر مصرف کننده، اگر وب‌سایتی برای استفاده  بیش از حد پیچیده باشد، از ارزش آن کم می‌شود.
مشتریان در یک لحظه تصمیم به خرید می گیرند. به همین دلیل وب‌سایت شما باید در آوردن هر مشتری بالقوه برای خرید نهایی تا حد امکان کارآمد باشد. اگر جابجایی با سایت شما برای آنها مشکل باشد، این فقط یک مانع دیگر در راه فروش واقعی است.

نظرات مشتری و رتبه بندی

اغلب، بررسی‌ها و رتبه بندی‌ها از اولین مواردی است که مشتری قبل از خرید به آن نگاه می‌کند. این به آن‌ها احساس کیفیت محصول را می‌دهد و همچنین به آن‌ها امکان می‌دهد ببینند مشتریان دیگر در مورد آن چه می‌گویند. اگرچه به نظر می‌رسد که بررسی‌ها شامل یک چیز کوچک باشد، اما واقعیت این است که آن‌ها تأثیر بسزایی در موفقیت وب‌سایت تجارت الکترونیک دارند.
این ویژگی‌ها به مشتری این فرصت را می‌دهد تا کالا یا خدماتی را قبل از اینکه متعهد به خرید آن از وب‌سایت شود، ارزیابی کند. به عنوان مثال رتبه بندی در اینکه مشتری حتی به کالایی علاقه دارد یا نه، تأثیر دارد. اگر مورد خاصی رتبه بندی بالایی داشته باشد، احتمالاً مصرف کنندگان روی صفحه آن کلیک می‌کنند و خرید آن را در نظر می‌گیرند. البته برعکس برای محصولاتی که رتبه بندی کمتری دارند نیز صادق است.

نتیجه:

در نهایت، این پنج ویژگی باعث بهبود یا از بین رفتن وب‌سایت تجارت الکترونیک شما می‌شود. به منظور رشد و موفقیت وب‌سایت خود، این ویژگی‌ها ضروری است. بی توجهی به استفاده از آن‌ها یا انتخاب بی فایده برای اجرای آن‌ها دیگر گزینه چندانی نیست – مشتریان انتظاراتی دارند و اگر آن‌ها را برآورده نکنید، آن‌ها به وب‌سایت دیگری می‌روند.     منابع:digitalagencynetwork.com

Like this article?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

نظر خود را به اشتراک بگذارید